انجمن شاعران اهل بیت علیهما سلام
13980514000693_Test_PhotoN637006849457734816.jpg
نشست خبری موکب کلمات برگزار شد

با حضور استاد مجاهدی

نشست خبری موکب کلمات برگزار شد

در خبرگزاری فارس


نشست خبری کنگره ملی شعر اربعین - موکب کلمات ، دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ در خبرگزاری فارس برگزار شد.

محمد علی مجاهدی دبیر علمی کنگره شعر موکب کلمات: در سالهای اخیر شاعران جوان آئینی توانسته‌اند عرصه های مغفول در حوزه عاشورا را با آثار خود پرکنند به طوری که می‌توانیم ادعا کنیم امروز به برکت انقلاب اسلامی و عنایت اهل بیت علیهم السلام آثاری در قلمرو شعر آئینی آفریده شده است که غالب آنها سبقه ماندگاری دارد.

محسن منصوری مسئول ستاد اربعین آستان قدس رضوی و مدیرعامل بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام: هنر، شعر و نوحه از مهم‌ترین عوامل نشر اربعین هستند و باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری در حکم تولیت آستان قدس رضوی این نهاد را دارای ظرفیت عظیم فرهنگی دانستند و براین اساس که اربعین نیز عرصه نشر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام لذا تصمیم گرفتیم در زمینه ظرفیت فرهنگی این رخداد تلاش داشته باشیم.

جواد حیدری مدیرعامل مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام : فراخوان این کنگره اعلام شده است و کتابی نیز برگرفته از احادیث مرتبط با زیارت ائمه اطهار علیهم السلام به ویژه اربعین به بیش از ۳۰۰ شاعر و ۶۰ انجمن ادبی کشور، ارائه شده است و امیدواریم بتوانیم امسال کنگره خوبی داشته باشیم.

مهدی زنگنه دبیر علمی بخش نوحه کنگره شعر موکب کلمات: نوحه موسیقی اجتماع میلیونی اربعین است. در حال حاضر یکی از تاثیرگذارترین محصولات در حوزه فرهنگ شیعه، شعر و نوحه است که شاید بتوان گفت در توده های مردم نوحه تاثیرگذارتر از شعر است.

هادی جانفدا دبیر اجرایی کنگره ملی شعر اربعین: آلبوم صوتی با ۱۰ قطعه شعر ماندگار عاشورایی با صدای بهروز رضوی در دست تولید است تا بتوان از این طریق فضاسازی لازم را در رسانه‌ها برای اربعین انجام دهیم. همچنین ۱۰ تا ۱۵ کلیپ تصویری نیز با موضوع شعرخوانی اربعین تولید خواهد شد.

حسین شمسیان، مسئول ارتباطات و رسانه بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام : اختتامیه کنگره ملی شعر اربعین با عنوان موکب کلمات دهه سوم محرم در مشهد مقدس برگزار می‌شود و از آثار برتر تقدیر خواهد شد و در این مراسم از کارهای رسانه‌ای تولید شده نیز رونمایی خواهد شد.

برای مشاهده گزارش کامل این نشست خبری به لینک زیر مراجعه کنید:

/https://www.farsnews.com/news/13980514000260

تصاویر

نظرات

ارسال نظرات

وارد کردن نام و نام خانوادگی و پست الکترونیک اجباری می باشد.*

*