انجمن شاعران اهل بیت علیهما سلام
photo_2021-09-05_09-14-281637667129410301479.jpg
آیین رونمایی از دیوان موید

آیین رونمایی از دیوان موید در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

آیین رونمایی از دیوان موید

گزارش تصویری

آیین رونمایی از دیوان موید در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 آیین رونمایی از دیوان موید- مجموعه کامل اشعار استاد سیدرضا موید به همت بنیاد دعبل خزاعی و مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام ، روز دوشنبه پانزدهم شهریور ماه ۱۴۰۰ در تالار قدس حرم ثامن الحجج علیه السلام برگزار شد.
 در این برنامه باشکوه و معنوی تعدادی از پیشکسوتان عرصه مدح و مرثیه، همچنین شاعران ، ذاکران ، مسئولان فرهنگی و جناب استاد موید به همراه خانواده حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم که اجرای آن را آقای رسالت بوذری بر عهده داشت ، مدیرعامل محترم بنیاد دعبل خزاعی جناب آقای سعید غضنفری بعنوان میزبان دقایق کوتاهی به ایراد سخنرانی و عرض خیرمقدم به میهمانان پرداخت.
سپس ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین قمی ، پیرامون شعر و شخصیت استاد موید سخنرانی و از ایشان بخاطر یک عمر تلاش در راه ترویج معارف شیعی تجلیل کرد.
در ادامه دو شاعر ارزنده و پیشکسوت کشور ، استاد محمد جواد غفورزاده(شفق) و استاد ولی الله کلامی زنجانی ، به نمایندگی از جامعه شعری کشور آثار خود را در تجلیل و تکریم استاد موید قرائت کردند.
همچنین استاد حاج منصور ارضی و استاد دکتر محمد علی مجاهدی در پیامهای تصویری جداگانه ای که برای این محفل ارسال کرده بودند ، از شعر و شخصیت معنوی سید رضا موید تجلیل و تقدیر کردند.
دومین بخش سخنرانی این برنامه به درافشانی استاد مهدی امین فروغی حول محور شعر شیعی و درخشش آثار و شخصیت استاد موید در این عرصه اختصاص داشت.
یکی دیگر از ویژه برنامه های این مراسم اجرای یکی از اشعار معروف استاد توسط گروه سرود ابناالحسن علیهم السلام بود.
در پایان از مجموعه سه جلدی دیوان موید توسط مسئولان ، اساتید و پیشکسوتان رونمایی شد و تابلوی نمادین اشک و آینه که متضمن نمادهای عاشورایی و عرفانی مانند اشک و آینه و تربت سیدالشهدا علیهم السلام است توسط بنیاد دعبل به پاس یک عمر تلاش خستگی ناپذیر استاد موید در عرصه شعر و معارف اهل بیت علیهم السلام به ایشان تقدیم شد.
همچنین خطاطی و تذهیب نفیس شعر - سرمایه محبت زهراست دین من - به خط استاد غلامرضا محمدی توسط مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام به استاد موید تقدیم گردید.
لازم به ذکر است که از دیگر مهمانان و حضار این جلسه میتوان به حجت الاسلام باباخانی ریاست محترم سازمان تشکلهای دینی ، آقای جواد هاشمی گردآورنده دیوان موید ، شاعران ارجمند حجت الاسلام جواد محمد زمانی و آقای احمد علوی و استاد سید محمد رستگار اشاره کرد.
مداحی کوتاه حاج محسن طاهری و جناب آقای ماهرخسار حسن ختام این محفل نورانی ، معنوی ، شریف و باشکوه بود.

تصاویر

نظرات

ارسال نظرات

وارد کردن نام و نام خانوادگی و پست الکترونیک اجباری می باشد.*

*